Asociația Transcena

Asociația Transcena

www.transcena.ro

Persoană de contact:

Mihaela Săsărman

mihaela@transcena.ro
+40723300403

GRADO – Grupul Român pentru Apărarea Drepturilor Omului

GRADO – Grupul Român pentru Apărarea Drepturilor Omului

http://grado.org.ro/

Persoană de contact:

Mihai Popescu

office@grado.org.ro

Fundația Sensiblu

Fundația Sensiblu

http://www.fundatiasensiblu.ro/

Persoană de contact:

Cristina Horia
Cristina.Horia@adpharma.com
+40726301331

Centrul Filia

Centrul Filia

www.centrulfilia.ro

Andreea Braga
andreea.braga@centrulfilia.ro

CPE - Centrul Parteneriat pentru Egalitate

CPE - Centrul Parteneriat pentru Egalitate

http://www.cpe.ro

Persoană de contact:
Irina Sorescu

isorescu@cpe.ro
+40213354176

Asociaţia Femeilor Impotriva Violenţei - Artemis

Asociaţia Femeilor Impotriva Violenţei - Artemis

http://afiv-artemis.ro/

Persoană de contact:
Eva Laszlo
contact@afiv-artemis.ro

Asociația Anais

Asociația Anais

http://www.asociatia-anais.ro/

Persoană de contact:

Mihaela Mangu
mihaela.mangu@asociatia-anais.ro
+40736.380.879

Centrul de Mediere şi Securitate Comunitară – CMSC, Iasi

Centrul de Mediere şi Securitate Comunitară – CMSC, Iasi

http://www.cmsc.ro/

Persoană de contact:
Laura Albu

lalbu@cmsc.ro

Asociația All for family

Asociația All for family

Persoana contact Pap Elena
tel 0726313497
adresa email elenapap79@yahoo.com

Asociația Viitor - Integritate - Succes (V.I.S)

Asociația Viitor - Integritate - Succes (V.I.S)

Persoană de contact

Trașcă Elisabeta

tel: 0723 369680

email: elyza_tr@yahoo.com

Asociația Szentkereszty Stephanie Egyesület

Persoană de contact

Bálint Olga

tel: 0744307472

e-mail: buzamag@yahoo.com,

Asociatia pentru Libertate şi Egalitate de Gen, A.L.E.G., Sibiu

Asociatia pentru Libertate şi Egalitate de Gen, A.L.E.G., Sibiu

http://aleg-romania.eu

Persoană de contact:
Camelia Proca
contact@aleg-romania.eu
consiliere online: http://aleg-romania.eu/consiliere/
tel. 0369 801 808, 0753 893 531
program: 9-18, L-V

E-ROMNJA – Asociatia pentru Promovarea Drepturilor Femeilor Rome

E-ROMNJA – Asociatia pentru Promovarea Drepturilor Femeilor Rome

http://e-romnja.org/

Persoană de contact:
Carmen Gheorghe
office@e-romnja.ro

Pas Alternativ, Braşov

Pas Alternativ, Braşov

http://pasalternativ.ro

Persoană de contact:

Iolanda Beldianu

pass1bv@yahoo.com

0745852646

Asociația Femeilor Universitare

Asociația Femeilor Universitare

www.femei-universitare.ro

Persoană de contact:

Alexandrina Niculescu
email: romaniaafu@gmail.com
tel: 0727.092.028.

Asociația Psihosfera Brașov

Asociația Psihosfera Brașov

psihosfera.org/

Contact:
0723 246 143

Asociaţia FRONT

Asociaţia FRONT

http://www.feminism-romania.ro/

Persoană de contact

Tudorina Mihai

Email: front.feminist@gmail.com
Tel: 0741.731.424

Institutul Est European pentru Sănătatea Reproducerii – IEESR, Tg Mureş

Institutul Est European pentru Sănătatea Reproducerii – IEESR, Tg Mureş

Persoană de contact:

Elena Micheu
emicheu@eeirh.org
+31265255532

SPICC (Solidaritate, Participare, Incluziune, Comunicare, Cooperare)

SPICC (Solidaritate, Participare, Incluziune, Comunicare, Cooperare)

http://spicc.eu/

Persoană de contact:

Simona Daniela Ionescu
contact@spicc.eu; simona.ionescu@spicc.eu
0724 850 997

’Asociatia

’Asociatia

’http://bpwromania.ro’

’Persoană